شنبه, 31 تیر 1396 ساعت 18:29

شناسایی خطوط‌ تولید پرطرفدار

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

پتانسیل‌های سرمایه‌گذاری صنعتی در دو ماه نخست سال جاری شناسایی شد.

 

پتانسیل‌های سرمایه‌گذاری صنعتی در دو ماه نخست سال جاری شناسایی شد. بررسی آمارهای صنعتی بیانگر آن است که در مدت زمان مورد بررسی بیشترین جذابیت برای دریافت جواز تاسیس به گروه‌های «محصولات غذایی و آشامیدنی‌ها»، «سایر محصولات کانی غیرفلزی»، «محصولات از لاستیک و پلاستیک»، «محصولات فلزی فابریکی» و «ساخت مواد و محصولات شیمیایی» اختصاص داشته است. در این دوره زمانی در مجموع 2 هزار و 295 فقره جواز تاسیس در کشور صادر شده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشدی بیش از 15 درصد داشته است؛ براساس آمار اعلام شده از میان 27 گروه صنعتی که در این مدت جواز تاسیس دریافت کرده‌اند، به لحاظ تعداد 17 گروه صنعتی رشد داشته‌اند که آمار مذکور بیانگر بهبود روند صدور جوازهای صنعتی در کشور محسوب می‌شود.

 

طبق آمار اعلام شده از مجموع 2 هزار و 295 فقره جواز تاسیس صادره در مدت زمان مورد بررسی بیشترین تعداد جواز صادره مربوط به گروه «محصولات غذایی و آشامیدنی‌ها» با 370 فقره بوده است. جوازهای اختصاص داده شده به گروه‌های «سایر محصولات کانی غیرفلزی» نیز برابر با 290 فقره بوده که با این تعداد جواز این گروه در جایگاه دوم قرار گرفته است. سومین گروه نیز به «محصولات از لاستیک و پلاستیک» با صدور 230 فقره جواز رسید. اما چهارمین گروه با اخذ 200 فقره جواز به گروه «محصولات فلزی فابریکی» اختصاص داشته و گروه «ساخت مواد و محصولات شیمیایی» نیز با اخذ 176 فقره جواز در مدت زمان مورد بررسی در جایگاه پنجم قرار گرفته است. از سوی دیگر، براساس گزارش منتشر شده در مدت زمان مورد‌نظر بالاترین سهم پیش‌بینی سرمایه‌گذاری نیز متعلق به گروه «ساخت مواد و محصولات شیمیایی»به میزان 25 درصد از کل کشور بوده است.

از سوی دیگر، براساس آمار اعلام شده در مدت زمان مورد بررسى در مجموع بيش از 210 هزار ميليارد ريال سرمايه براى جوازهاى تاسيس صادره پيش بينى شده است كه اين رقم در مقايسه با سرمايه پيش‌بينى شده در مدت مشابه سال قبل افت 8 درصدى را تجربه كرده است. براساس آمار اعلام شده در دو ماه نخست سال جاری متوسط پیش‌بینی سرمایه‌گذاری برای ایجاد یک واحد به میزان 8/ 91 میلیارد ریال بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل که برابر با 3/ 115 میلیارد ریال بوده حدود 20 درصد کاهش داشته است.

در مدت زمان مذکور صنایع جذاب برای سرمایه‌گذاران نیز به گروه‌های «ساخت مواد و محصولات شیمیایی، کک و فرآورده‌های حاصل از نفت، سایر محصولات کانی غیرفلزی، محصولات غذایی و آشامیدنی‌ها و ساخت فلزات اساسی» اختصاص داشته است. سرمایه پیش‌بینی شده برای 176 فقره جواز تاسیس صادره برای گروه «ساخت مواد و محصولات شیمیایی» بیش از 79هزار میلیارد ریال بوده که با توجه به مجموع سرمایه پیش‌بینی شده برای گروه‌های صنعتی می‌توان گفت 25درصد از مجموع سرمایه‌گذاری کل کشور به این گروه اختصاص داشته است.

اما برای گروه «کک و فرآورده‌های حاصل از نفت» نیز سرمایه بیش از 38 هزار میلیارد ریالی پیش‌بینی شده و سومین گروه جذاب برای سرمایه‌گذاران نیز با سرمایه 21 هزار و 817 میلیارد ریالی به گروه «سایر محصولات کانی غیرفلزی» اختصاص داشته است. اما با توجه به آمار مذکور برای گروه «محصولات غذایی و آشامیدنی‌ها» نیز در این مدت سرمایه 11 هزار و 880 میلیارد ریالی مدنظر قرار گرفته است،‌پنجمین گروه نیز در میان صنایع جذاب گروه «ساخت فلزات اساسی» با پیش‌بینی سرمایه بیش از 9 هزار میلیارد ریال اختصاص داشته است. اشتغال‌زاترین صنایع نیز در میان گروه‌های مذکور به «محصولات غذایی و آشامیدنی‌ها، سایر محصولات کانی غیرفلزی، ساخت مواد و محصولات شیمیایی و محصولاتی از لاستیک و پلاستیک و ساخت ماشین‌آلات و تجهیزات» اختصاص داشته است.

 

استان‌های پیشرو

در این گزارش، علاوه بر معرفی صنایع جذاب برای سرمایه‌گذاران، استان‌هاي پيشتاز در اخذ جواز و ايجاد اشتغال نيز معرفي شده‌اند که با توجه به اين آمار مي‌توان گفت بيشترين جوازهای صادره در اين مدت به استان هاي «خراسان رضوی، یزد،فارس، قم و آذربايجان شرقي» اختصاص داشته است. سهم خراسان رضوی در جوازهای صادره در اين مدت برابر با 239 فقره بوده که پیش‌بینی سرمايه 4 هزار و 580 ميليارد ريالي را به همراه داشته و توانسته در مجموع براي 4 هزار و 335 نفر ايجاد اشتغال کند. استان یزد نيز با اخذ 199 فقره جوازه تاسیس صادره در اين مدت توانست سرمايه 8 هزار و 913 ميليارد ريالي را پیش‌بینی و به اين طريق براي 4هزار و 108 نفر اشتغال‌زايي کند. استان فارس نیز با اخذ 162فقره جواز تاسیس با سرمایه 3 هزار و 279میلیارد ریالی توانسته برای 2 هزار و 401 نفر ایجاد اشتغال کند. استان قم نیز با اخذ 128 فقره جواز تاسیس و پیش‌بینی 3هزار و 721میلیارد ریالی توانست شرایط را برای ایجاد هزار و 824 نفر اشتغال در کشور فراهم کند؛ اما آذربایجان شرقی نیز با اخذ 126 فقره جواز تاسیس با سرمایه بیش از هفت هزار میلیارد ریالی توانست اشتغال‌زایی 3 هزار و 293 نفری را در کشور ایجاد کند.

 

 1109176 b0531277-2909-4e14-a739-83853576f545

 

 

 

منبع : http://donya-e-eqtesad.com/news 

 

مشاهده 1052 مرتبه

آخرین اخبار

۶۰ پرسش قبل از خرید مسکن

۶۰ پرسش قبل از خرید مسکن

انتشار: خرداد 19, 1398

«دنیای اقتصاد» همزمان با دور جدید تقاضا در بازار ملک بررسی کرد

 

ممنوعیت صادرات محصولات کشاورزی نوعی خود تحریمی است

ممنوعیت صادرات محصولات کشاورزی نوعی خود تحریمی است

انتشار: خرداد 19, 1398

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس، گفت: در شرایطی که صادرات نفتی و مواد پتروشیمی تحت تحریم شدید قرار گرفته ممنوعیت صادرات محصولات غیر نفتی محدود کردن فرصت‌ها و خود تحریمی است.

 

ممنوعیت صادرات گندم و آرد تولید داخل

ممنوعیت صادرات گندم و آرد تولید داخل

انتشار: خرداد 11, 1398

مشاور وزیر و مجری طرح گندم وزارت جهاد کشاورزی گفت: خارج كردن گندم و آرد توليد داخل قاچاق محسوب شده و ممنوع است.

 

وقت آرامش در بازار ارز

وقت آرامش در بازار ارز

انتشار: خرداد 11, 1398

تقاضای سکه‌های کوچک افزایش می‌یابد؟

آرایش جدید بازار بین‌بانکی

آرایش جدید بازار بین‌بانکی

انتشار: خرداد 04, 1398

بانک مرکزی گزارش داد

 

اخبار پربازدید

بهره‌برداری از بزرگ‌ترین گلخانه شیشه‌ای کشت هیدروپونیک کشور و غرب آسیا

بهره‌برداری از بزرگ‌ترین گلخانه شیشه‌ای کشت هیدروپونیک کشور و غرب آسیا

انتشار: مرداد 29, 1396 کلیک: 1955

بهره‌برداری رسمی از بزرگ‌ترین گلخانه شیشه‌ای کشور همزمان با آغاز برداشت محصولات کشت شده در ۳۱ هکتار فضای مسقف اختصاص یافته، اواسط پاییز ۹۶ با حضور مسئولان ارشد بخش کشاورزی کشور آغاز می‌شود.

اولین تولیدات جوجه یک روزه گوشتی نتاج مرغ اجداد هوبارد داخلی در واحد جوجه کشی و مرغ مادر شرکت سهامی مزرعه نمونه.

اولین تولیدات جوجه یک روزه گوشتی نتاج مرغ اجداد هوبارد داخلی در واحد جوجه کشی و مرغ مادر شرکت سهامی مزرعه نمونه.

انتشار: خرداد 24, 1396 کلیک: 1882

استاندارد تولید جوجه در هفته 26 می باشد که واحد جوجه کشی و مرغ مادر شرکت مزرعه نمونه گرگان  در هفته 25 تولید جوجه داشته است.

برگزاری دوره آموزشی گلخانه در واحد دانش بنيان كشت و صنعت استان تهران

برگزاری دوره آموزشی گلخانه در واحد دانش بنيان كشت و صنعت استان تهران

انتشار: ارديبهشت 25, 1397 کلیک: 1803

در راستاي ارتقاء و افزايش دانش فني كارشناسان واحدهاي زيرمجموعه هلدينگ منا كارگاه آموزشي گلخانه در واحد دانش بنيان كشت و صنعت استان تهران برگزار گرديد. 

اجرای کشاورزی حفاظتی (نوتیل) در اراضی شرکت مزرعه نمونه گرگان

اجرای کشاورزی حفاظتی (نوتیل) در اراضی شرکت مزرعه نمونه گرگان

انتشار: اسفند 24, 1395 کلیک: 1787

با توجه به اینکه کمبود آب از دغدغه های اصلی کشور محسوب و بیشترین سهم آب کشور در بخش کشاورزی مصرف می شود، 

افزایش تولید محصول به روش عمودی/ برخی از تنبلی، اقلیم ایران را در تولید محصول ناتوان جلوه می‌دهند

افزایش تولید محصول به روش عمودی/ برخی از تنبلی، اقلیم ایران را در تولید محصول ناتوان جلوه می‌دهند

انتشار: فروردين 15, 1396 کلیک: 1607

 

وزیر جهاد کشاورزی  امروز در جمع خبرنگاران، آخرین وضعیت زیربخش‌های مختلف کشاورزی را تشریح کرد.