چهارشنبه, 24 بهمن 1397 ساعت 15:31

20 هزار میلیارد ریال برای امهال وام کشاورزان اختصاص می یابد

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

 عضو هیات رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: مشکل اساسی که امروز کشاورزان با آن مواجه هستند، امهال و بخشودگی سود و کارمزد وام های کشاورزی است که بنا شده 20 هزار میلیارد ریال برای این امر اختصاص یابد.

به گزارش ایرنا، احمد امیرآبادی فراهانی روز چهارشنبه در بیست و هشتمین دوره معرفی و تجلیل از نمونه های بخش کشاورزی قم، افزود: در همفکری با رئیس مجلس شورای اسلامی بنا شد، هفته آینده دراین رابطه جلسه ای با حضور محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه برگزار شود. 
وی ادامه داد: اگر 20 هزار میلیارد ریال دیگر برای حل مساله امهال وام کشاورزان تخصیص یابد تا سه سال آینده مشکلات کشاورزان در این زمینه حل می شود؛ البته دولت هم مبلغی اختصاص داده ولی کسری دارد.
امیرآبادی فراهانی خاطرنشان کرد: هر سال در قانون بودجه سنواتی حل این مساله را تصویب می کنیم و قانونگذار می گوید نیازی به ردیف بودجه ندارد، زیرا بانک کشاورزی با بانک مرکزی و بانک مرکزی با دولت ارتباط مالی دارد و در سندهای حسابداری این مساله را منظور می کنند.
وی افزود: ولی بانک کشاورزی می گوید باید حتما ردیف بودجه ای تعریف شود تا ما به التفاوت سودی که امهال می شود و یا به تاخیر می افتد، به این بانک پرداخت شود، در صورتی که با توجه به بدهی بانک کشاورزی به بانک مرکزی و بدهی بانک مرکزی به دولت نیازی به ردیف بودجه نیست.
امیرآبادی فراهانی اضافه کرد: برای این که این مشکل در بودجه سال 98 پیش نیاید، قرار شده است ردیفی اختصاص یابد تا بانک کشاورزی بهانه نیاورد.
امیرآبادی فراهانی در ادامه با اشاره به منابع طبیعی و زمین های مردمی، گفت: برخی شکایت هایی که مردم از استان های مختلف به دفتر رهبر معظم انقلاب اعلام کرده اند در خصوص منابع طبیعی بود و رهبری دستور فرمودند در کمیته ای بررسی شود.
وی بیان کرد: مناسب نیست مردم بگویند قبل از انقلاب به ما زمین دادند و بعد از انقلاب می خواهند از ما بگیرند؛ در قم روستایی داریم که با داشتن قدمت چند صد ساله، منابع طبیعی سند گرفته و خانه های مردم را زمین های ملی اعلام کرده است.
امیرآبادی فراهانی با تاکید بر این که این مسائل قابل قبول نیست و مردم را ناراضی می کند، گفت: اگر قانون نیاز است آمادگی داریم در مجلس مشکلات مردم را حل کنیم و اگر نیاز نیست مسئولان کمک کنند تا مشکلات حل شود.
عضو هیات رئیسه مجلس خاطرنشان کرد: امروز به دنبال جذب سرمایه گذار هستیم تا از زمین های منابع طبیعی برای ساخت چند مرکز خدماتی استفاده کنیم، در حالی که کشاورزانی چندین سال روی زمین کشت و برداشت کرده اند و در شرایط کنونی دولت سند گرفته تا آنان را از زمین بیرون کند که جالب نیست.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به حضور پرشور مردم در راهپیمایی 22 بهمن، گفت: با وجود همه مشکلات، کوتاهی ها و نواقصی که این روزها در بخش های مختلف کشور وجود دارد، ملت ایران روز 22 بهمن کار بسیار بزرگی کردند.
نماینده قم اضافه کرد: مردم از عملکرد ما مسئولان گله مند هستند، ولی نشان دادند پایبند آرمان های انقلاب هستند و نظام را دوست دارند و اگر منِ مسئول کوتاهی می کنم پای نظام و انقلاب نمی گذارند.


وی ادامه داد: از سال 95 تاکنون تیم اسرائیلی سعودی آمریکایی در اتاق فکری برنامه ریزی زیادی کردند که ملت سر صحنه نیایند و به دنبال ایجاد اغتشاش، بحران و آشوب در کشور بودند، به طوری که آمریکایی ها رسما اعلام کردند دنبال این هستیم تا 22 بهمن این نظام موجود نباشد.
امیرآبادی فراهانی تصریح کرد: دشمنان کور خوانده اند، مردم آمدند و پای نظامشان ایستادند و اکنون نوبت ما مسئولان است تا با برنامه ریزی و انسجام خوب، هماهنگی و همدلی دولت و مجلس و با استفاده از ظرفیت های داخل، کشوری آباد و سرزنده و مردمی با رفاه داشته باشیم.
در آیین بیست و هشتمین دوره معرفی و تجلیل از نمونه های بخش کشاورزی قم که با حضور مرتضی رضایی معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی، علی اکبر مویدی معاون ترویج و آموزش کشاورزی سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج وزارت جهاد کشاوری، بهرام سرمست استاندار قم در سالن همایش های شهرداری قم برگزار شد، به مناسبت دهه فجر 32 طرح در بخش های بهبود تولیدات دامی، مدیریت آب وخاک، بهبود تولیدات گیاهی، شیلات و امور آبزیان و صنایع تبدیلی و غذایی با اعتبار یک هزار و 210 میلیارد ریال و با اشتغالزایی 471 تَن افتتاح شد که 489 خانوار از مزایای این طرح ها بهره مند می شوند.

 

 

 

 

 

 

 

منبع : http://www.irna.ir

مشاهده 165 مرتبه

آخرین اخبار

۶۰ پرسش قبل از خرید مسکن

۶۰ پرسش قبل از خرید مسکن

انتشار: خرداد 19, 1398

«دنیای اقتصاد» همزمان با دور جدید تقاضا در بازار ملک بررسی کرد

 

ممنوعیت صادرات محصولات کشاورزی نوعی خود تحریمی است

ممنوعیت صادرات محصولات کشاورزی نوعی خود تحریمی است

انتشار: خرداد 19, 1398

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس، گفت: در شرایطی که صادرات نفتی و مواد پتروشیمی تحت تحریم شدید قرار گرفته ممنوعیت صادرات محصولات غیر نفتی محدود کردن فرصت‌ها و خود تحریمی است.

 

ممنوعیت صادرات گندم و آرد تولید داخل

ممنوعیت صادرات گندم و آرد تولید داخل

انتشار: خرداد 11, 1398

مشاور وزیر و مجری طرح گندم وزارت جهاد کشاورزی گفت: خارج كردن گندم و آرد توليد داخل قاچاق محسوب شده و ممنوع است.

 

وقت آرامش در بازار ارز

وقت آرامش در بازار ارز

انتشار: خرداد 11, 1398

تقاضای سکه‌های کوچک افزایش می‌یابد؟

آرایش جدید بازار بین‌بانکی

آرایش جدید بازار بین‌بانکی

انتشار: خرداد 04, 1398

بانک مرکزی گزارش داد

 

اخبار پربازدید

بهره‌برداری از بزرگ‌ترین گلخانه شیشه‌ای کشت هیدروپونیک کشور و غرب آسیا

بهره‌برداری از بزرگ‌ترین گلخانه شیشه‌ای کشت هیدروپونیک کشور و غرب آسیا

انتشار: مرداد 29, 1396 کلیک: 1959

بهره‌برداری رسمی از بزرگ‌ترین گلخانه شیشه‌ای کشور همزمان با آغاز برداشت محصولات کشت شده در ۳۱ هکتار فضای مسقف اختصاص یافته، اواسط پاییز ۹۶ با حضور مسئولان ارشد بخش کشاورزی کشور آغاز می‌شود.

اولین تولیدات جوجه یک روزه گوشتی نتاج مرغ اجداد هوبارد داخلی در واحد جوجه کشی و مرغ مادر شرکت سهامی مزرعه نمونه.

اولین تولیدات جوجه یک روزه گوشتی نتاج مرغ اجداد هوبارد داخلی در واحد جوجه کشی و مرغ مادر شرکت سهامی مزرعه نمونه.

انتشار: خرداد 24, 1396 کلیک: 1885

استاندارد تولید جوجه در هفته 26 می باشد که واحد جوجه کشی و مرغ مادر شرکت مزرعه نمونه گرگان  در هفته 25 تولید جوجه داشته است.

برگزاری دوره آموزشی گلخانه در واحد دانش بنيان كشت و صنعت استان تهران

برگزاری دوره آموزشی گلخانه در واحد دانش بنيان كشت و صنعت استان تهران

انتشار: ارديبهشت 25, 1397 کلیک: 1806

در راستاي ارتقاء و افزايش دانش فني كارشناسان واحدهاي زيرمجموعه هلدينگ منا كارگاه آموزشي گلخانه در واحد دانش بنيان كشت و صنعت استان تهران برگزار گرديد. 

اجرای کشاورزی حفاظتی (نوتیل) در اراضی شرکت مزرعه نمونه گرگان

اجرای کشاورزی حفاظتی (نوتیل) در اراضی شرکت مزرعه نمونه گرگان

انتشار: اسفند 24, 1395 کلیک: 1791

با توجه به اینکه کمبود آب از دغدغه های اصلی کشور محسوب و بیشترین سهم آب کشور در بخش کشاورزی مصرف می شود، 

افزایش تولید محصول به روش عمودی/ برخی از تنبلی، اقلیم ایران را در تولید محصول ناتوان جلوه می‌دهند

افزایش تولید محصول به روش عمودی/ برخی از تنبلی، اقلیم ایران را در تولید محصول ناتوان جلوه می‌دهند

انتشار: فروردين 15, 1396 کلیک: 1608

 

وزیر جهاد کشاورزی  امروز در جمع خبرنگاران، آخرین وضعیت زیربخش‌های مختلف کشاورزی را تشریح کرد.