سه شنبه, 19 آذر 1398 ساعت 09:12

استفاده از ظرفیت های تولیدی کشور تنها راه مبارزه با تحریم اقتصادی دشمن است

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

امير سرتيپ حاتمي وزير دفاع و پشتيباني نيروهاي مسلح در بازديد از مجتمع کشاورزي و دامپروري ورامين ، تأکيد کرد: استفاده از ظرفيت هاي توليدي و اقتصادي کشور ، تنها راه مبارزه با تحريم اقتصادي دشمن است.

 

در اين بازديد که معاون هماهنگ کننده وزارت دفاع و رئيس هيئت مديره اتکا ، مدير عامل سازمان اتکا ،مدیر عامل شرکت منا ، نماينده مردم پيشوا ، ورامين و قرچک در مجلس شوراي اسلامي ، امام جمعه و فرماندار شهرستان پيشوا نيز حضور داشتند ، امير حاتمي با بيان اينکه مردم مظلوم پيشوا نقش زيـادي را در نهضـت حضرت امام خميني(ره) ايفا نمودند و حق بزرگي بر گردن مردم ايران و انقلاب اسلامي دارند ، اظهار داشت: يکي از کارهاي مهم نيروهاي مسلح و وزارت دفاع و پشتيباني نيروهاي مسلح ايفاي مسؤوليت مهم دولت و نظام جمهوري اسلامي در زمينه تأمين امنيت در کشور است.

 

امنيت شرط لازم براي هر گونه پيشرفت ، سرمايه گذاري ، حرکت ، حيات و زندگي مردم است. پايه و محور اصلي ايجاد اين امنيت ، نيروهاي مسلح جان برکفي هستند که اين کار بزرگ را در مقابل دشمنان قسم خورده انجام مي دهند. الحمدالله در اين زمينه کشور ايران جزء غني ترين کشورهاي دنياست. نيروهاي مسلح ايران با انگيزه الهي و انقلابي ، مجرب ، آموزش ديده و بسيار توانمند است که کمتر کشوري آن را در اختيار دارد. خداي بزرگ را شاکريم که چنين نيروهاي مسلحي در کشور داريم و وزارت دفاع نيز خدمتگزار آنهاست. وزارت دفاع در هر شرايطي از اين نيروي انساني بسيار ارزشمند پشتيباني مي کند تا دغدغه معيشت و تأمين کالاهاي اساسي را نداشته باشند.

وزير دفاع با اشاره به نقش مؤثر مقامات محلي و منطقه اي براي مساعدت و همکاري با وزارت دفاع براي خدمات رساني به مــردم منطقه ، تصريح کرد: فعاليت هاي مجموعه وزارت دفـاع مستقر در مناطق مخـتلف کشور به خصوص فعاليت هاي اقتصادي به طور مستقيم و غيرمستقيم کمک قابل توجهي به توسعه و پيشرفت آن منطقه مي کند که از جمله مي توان به اشتغال زايي و بهره برداري از امکانات آن منطقه اشاره کرد.

امير حاتمي با اشاره به توان تسليحاتي ، زير ساخت هاي مهندسي، طراحي ، فناوري دانش بنيان و نيروي انساني ارزشمند در مجموعه وزارت دفاع ، اظهار داشت: دشمنان قسم خورده ايران علاوه بر تحريم اقتصادي سنگين ، برنامه ريزي و تلاش کردند تا امنيت و اقتصاد کشور را مخدوش کنند ، اما با درايت حکيمانه رهبر معظم انقلاب اسلامي و بصيرت و هوشمندي مردم و جدا شدن آنها از صف اغتشاشگران ، نقشه شوم آنها نقش بر آب شد و امنيت و اقتدار کشور همچون گذشته حفظ و پايدار ماند.

وي ادامه داد: تقويت بنيان ها و ظرفيت هاي اقتصادي کشور به عنوان انقلابي ترين و جهادي ترين کار در شرايط جنگ اقتصادي دشمن عليه ايران ، بدون ترديد يک مبارزه محسوب مي شود. تنها راه ما اين است که تک تک ظرفيت هاي کشور را به عنوان يک مبارزه و مجاهده به کار بگيريم. در اين صورت عزت ، استقلال و احترام کشورمان در دنيا بيش از پيش خواهد شد و اين کار شدني است.

با ايستادگي ، همدلي و انسجام ملت عزيز و شجاع ايران ، درايت و حکمت مقام معظم رهبري(مد ظله العالي) و تلاش مسؤولين در مبارزه با تحريم اقتصادي دشمن ، انشاءالله با سربلندي از اين مرحله نيز عبور کرده و دوران بسيار اميدبخشي در انتظار ملت ايران خواهد بود. ملت ايران ملتي است که از لحاظ دفاعي و امنيتي سربلند و از لحاظ فرهنگي و اعتقادي داراي ارزشمندترين فرهنگ است که در زمينه اقتصادي نيز به خودکفايي و خوداتکايي خواهد رسيد.

 

مقام عالي وزارت دفاع ضمن قدرداني از سازمان اتکا و کارکنان به دليل گسترش فعاليت هاي دامپروري و کشاورزي در سطح منطقه ورامين و ايجاد ظرفيت هاي جديد ، بر بهره برداري از امکانات موجود و سرمايه گذاري بيشتر در سطح منطقه تأکيد کرد و افزود: نصرت الهي و اراده خداوند متعال با خواستن خليفه الله همراه است. پس بخواهيد و برنامه ريزي کنيد تا نصرت خداوند نيز شامل حال شما در راه خدمت به مردم شود.

در ابتداي اين بازديد ، دکتر عيسي رضايي مديرعامل سازمان اتکا و مهندس سجاد باقرپور مديرعامل شــرکت مزارع نوين ايرانيان ضمــن خير مقــدم ، گزارش مبسوطي از فعاليت ها و برنامه هاي سازمان اتکا در حوزه کشاورزي و دامپروري ارائه نمودند.

 

 

98-09-18          214 Bazdid Maqam Aali Vedja Az Mojtama Varamin 015

 

 

 

98-09-18          214 Bazdid Maqam Aali Vedja Az Mojtama Varamin 013

 

 

 

 

 

 

 

 

مشاهده 1614 مرتبه

آخرین اخبار

مدیریت زنجیره ارزش محصولات کشاورزی و غذایی کشور یکپارچه می شود

مدیریت زنجیره ارزش محصولات کشاورزی و غذایی کشور یکپارچه می شود

انتشار: شهریور 28, 1400

مدیریت یکپارچه بر زنجیره ارزش محصولات کشاورزی و غذایی در کشور با اجرای قانون تقویت امنیت غذایی و رفع موانع تولیدات کشاورزی حاکم می شود.

 

احتمال شکل‌گیری بازار سیاه برای گندم در صورت عدم تعیین قیمت عادلانه

احتمال شکل‌گیری بازار سیاه برای گندم در صورت عدم تعیین قیمت عادلانه

انتشار: فروردين 29, 1400

رئیس اتاق بازرگانی صنایع، معادن و کشاورزی ایران گفت: اگر برای نرخ تضمینی خرید گندم از کشاورز، قیمت عادلانه‌ای اعلام نشود، همین مقدار تولید یا از مرزها خارج می‌شود و یا برای آن بازار سیاهی شکل می‌گیرد. نتیجه آن خواهد شد که دولت در ماه‌های آتی با قیمت بالاتری محصول را از دیگر کشورها خریداری و وارد کند. 

 

معمای انفجار وام‌دهی

معمای انفجار وام‌دهی

انتشار: اسفند 27, 1399

بانک مرکزی گزارش پرداخت تسهیلات تا پایان بهمن۹۹ را منتشر کرد

 

نشست مشترک وزارت جهاد کشاورزی و وزارت صنعت، معدن و تجارت برای تنظیم بازار کالاهای کشاورزی

نشست مشترک وزارت جهاد کشاورزی و وزارت صنعت، معدن و تجارت برای تنظیم بازار کالاهای کشاورزی

انتشار: اسفند 27, 1399

نشست مشترک وزارت جهاد کشاورزی و وزارت صنعت، معدن و تجارت با موضوع تنظیم بازار کالاهای کشاورزی با حضور وزیر جهاد کشاورزی و وزیر صنعت، معدن و تجارت پیش از ظهر امروز برگزار شد.

 

ریل سیاسی رشد اقتصادی

ریل سیاسی رشد اقتصادی

انتشار: آذر 29, 1399

چگونه می‌توان به بازی برد- باخت سیاست و اقتصاد پایان داد؟

 

اخبار پربازدید

کاهش قیمت جو در روزهای آینده

کاهش قیمت جو در روزهای آینده

انتشار: خرداد 10, 1396 کلیک: 7961

قیمت جو در ماه‌های اخیر نوسانات زیادی را تجربه کرده است، اما پیش‌بینی‌ها حاکی از آن است که قیمت این نهاده تا روزهای آینده رو به افول خواهد گذاشت.

برگزاری دوره آموزشی گلخانه در واحد دانش بنيان كشت و صنعت استان تهران

برگزاری دوره آموزشی گلخانه در واحد دانش بنيان كشت و صنعت استان تهران

انتشار: ارديبهشت 25, 1397 کلیک: 5285

در راستاي ارتقاء و افزايش دانش فني كارشناسان واحدهاي زيرمجموعه هلدينگ منا كارگاه آموزشي گلخانه در واحد دانش بنيان كشت و صنعت استان تهران برگزار گرديد. 

اولین تولیدات جوجه یک روزه گوشتی نتاج مرغ اجداد هوبارد داخلی در واحد جوجه کشی و مرغ مادر شرکت سهامی مزرعه نمونه.

اولین تولیدات جوجه یک روزه گوشتی نتاج مرغ اجداد هوبارد داخلی در واحد جوجه کشی و مرغ مادر شرکت سهامی مزرعه نمونه.

انتشار: خرداد 24, 1396 کلیک: 4450

استاندارد تولید جوجه در هفته 26 می باشد که واحد جوجه کشی و مرغ مادر شرکت مزرعه نمونه گرگان  در هفته 25 تولید جوجه داشته است.

بهره‌برداری از بزرگ‌ترین گلخانه شیشه‌ای کشت هیدروپونیک کشور و غرب آسیا

بهره‌برداری از بزرگ‌ترین گلخانه شیشه‌ای کشت هیدروپونیک کشور و غرب آسیا

انتشار: مرداد 29, 1396 کلیک: 4147

بهره‌برداری رسمی از بزرگ‌ترین گلخانه شیشه‌ای کشور همزمان با آغاز برداشت محصولات کشت شده در ۳۱ هکتار فضای مسقف اختصاص یافته، اواسط پاییز ۹۶ با حضور مسئولان ارشد بخش کشاورزی کشور آغاز می‌شود.

اجرای کشاورزی حفاظتی (نوتیل) در اراضی شرکت مزرعه نمونه گرگان

اجرای کشاورزی حفاظتی (نوتیل) در اراضی شرکت مزرعه نمونه گرگان

انتشار: اسفند 24, 1395 کلیک: 3874

با توجه به اینکه کمبود آب از دغدغه های اصلی کشور محسوب و بیشترین سهم آب کشور در بخش کشاورزی مصرف می شود،